Jak dokonać rezerwacji?

1Wybierz interesujący Cię pokój.
2Dokonaj rezerwacji.
3Zapłać 30% zadatku w ciągu 7 dni. 

Jeśli nadal masz pytania, to przeczytaj regulamin napisz do nas: pensjonat@alpejskidwor.pl lub zadzwoń. Zapraszamy!

Ważne informacje!!!

Przyjmujemy płatność kartami
karty

Informacje dla Gości Alpejskiego Dworu

Drodzy Goście,

W trosce o Państwa dobre samopoczucie przygotowaliśmy mały przewodnik, który zawiera najważniejsze, mogące Państwa zainteresować informacje.

Zapraszamy do zapoznania się z nim!

Na śniadanie

Zapraszamy od godz. 8.30 do 10.00

Na specjalne Życzenie możemy przygotować je wcześniej, jeśli zostaniemy poinformowani o takiej potrzebie w przeddzień.

Osoby, które mają życzenie zamienić standardowe śniadanie z otwartego bufetu na jaglankę lub owsiankę, lub dokupić do śniadania te dania dodatkowo, proszone są o zgłoszenie takiego życzenia w przeddzień. ( 20 zł porcja kaszy podana z wybranymi owocami, bakaliami lub warzywami na maśle klarowanym lub mleku – jak kto lubi ).

Śniadanie na wynos

Śniadanie podawane jest w formie szwedzkiego stołu – goście częstują się do syta w sali restauracyjnej (menu śniadaniowe znajduje się w załączniku ).

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość przygotowania dla Państwa kanapki lub lunch boksu na wynos. O szczegóły prosimy pytać obsługę, a życzenie przygotowania śniadania na wynos, prosimy zgłaszać w przeddzień.

Restauracja "Smaki Sudetów" w Pensjonacie Alpejski Dwór

Zaprasza na pyszne przekąski, obiady i desery każdego dnia od godz. 13.00 do 21.00.

Bar czynny do godz.22.00.

Poza sezonem godziny otwarcia restauracji i baru uzależniamy od zainteresowania gości. Obsługa chętnie udzieli informacji.

W sezonie wysokim – maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik i wszystkie weekendy - godziny otwarcia restauracji j/w.

W sezonie niskim – styczeń, marzec, kwiecień, listopad i grudzień – Goście proszeni są o dopytanie obsługi lub prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 74 813 63 21.

Restauracja i karta menu

Jeśli mają Państwo apetyt na danie, którego nie ma w karcie menu, prosimy udać się na rozmowę do kucharza. Uprzedzeni wcześniej, jesteśmy w stanie zorganizować niezbędne zakupy i postarać się spełnić kulinarne życzenia.

Gości korzystających z pakietów pobytowych z obiadokolacją „Zima w Alpejskim Dworze” oraz " Szczęśliwa 7" na obiadokolację zapraszamy od godz. 16.00 do 18.00 ( w wyjątkowych sytuacjach można umówić się na inną porę – nie mniej prosimy taką informację zgłaszać podczas śniadania).

Goście korzystający z pakietów pobytowych

Na początku pobytu dowiedzą się jakie dania zaplanowane są w ramach obiadokolacji na cały okres pobytu. Jeśli z jakiegoś powodu nie zdecydują się Państwo na naszą propozycję, istnieje możliwość dopłaty do wybranego dania z karty i zamówienia tego, na które będziecie mieli Państwo w danym dniu apetyt. Będziemy wdzięczni za przekazanie takiej informacji obsłudze podczas śniadania.

Biesiadowanie

Gości, którzy przyjeżdżają większą grupą i są zainteresowani korzystaniem z sali restauracyjnej w innym wymiarze godzin niż standardowe godziny otwarcia, proszeni są o wcześniejszą informację w celu uprzedzenia przez nas obsługi.

Gości, zainteresowanych stołowaniem się w restauracji pensjonatu Alpejski Dwór, prosimy o wcześniejszą rezerwację stolika, szczególnie w sezonie wysokim oraz podczas Świąt i długich weekendów.

Prosimy o nie wnoszenie na teren restauracji oraz ogródka i strefy saunarium własnego alkoholu oraz posiłków.

Woda

Wodę do picia czerpaną z urządzenia osmozowego wszystkim zainteresowanym Gościom, wydajemy z baru w karafkach. Gorącą wodę do picia wydajemy w termosach.

Wystarczy poprosić o to obsługę.

Gości o specjalnych potrzebach kulinarnych – bezglutenowych

Prosimy o uprzedzenie obsługi o tym podczas zamawiania posiłku. Taka informacja pozwoli nam zachować szczególną ostrożność podczas przygotowywania posiłków dla Państwa pod kątem ewentualnych śladowych ilości glutenu.

Meldunek

Zapraszamy do zameldowania się i rozliczenia za pobyt w pierwszej dobie pobytu.

Informujemy, że w Międzygórzu nie ma bankomatu, warto zaplanować więc wcześniejsze zorganizowanie budżetu.

Pensjonat Alpejski Dwór jest wyposażony w możliwość płacenia kartą płatniczą.

Przekazanie pokoju

W dniu przyjazdu, w obecności obsługi, zostanie Państwu oddany do dyspozycji świeżo przygotowany pokój, wyposażony w czystą pościel, ręczniki, papier toaletowy.

Prosimy w dniu wyjazdu o zdanie pokoju w obecności obsługi.

Za wszelkie zniszczenia mienia Goście ponoszą odpowiedzialność materialną.

Doba hotelowa

Zaczyna się o godz.16.00, kończy o godz. 12.00 dnia następnego. Jeśli w dniu Państwa wyjazdu, na zajmowany przez Państwa pokój nie planowany jest przyjazd następnych gości, nie ma konieczności opuszczania pokoju o godz. 12.00.

Serdecznie zapraszamy wówczas do pozostania u nas dłużej :)

Klucze

W dniu przyjazdu wraz z kluczami do pokoju Goście otrzymują klucz do tarasu zewnętrznego. Po godz.22.00 drzwi frontowe oraz klatka schodowa między restauracją a pensjonatem, zostają zamknięte, wtedy można wejść do środka bądź wyjść na zewnątrz, wejściami prowadzącymi przez tarasy zewnętrzne. Będziemy wdzięczni za zamykanie drzwi na klucz.

Cisza nocna

Po godz. 22.00 prosimy o zachowanie ciszy, aby wszyscy goście mogli odpoczywać w spokoju.

WiFi

Na terenie Pensjonatu Alpejski Dwór istnieje bezprzewodowa sieć internetowa „Smaki Sudetów” Zapraszamy.

Kwiaty

W sezonach wiosna-lato-jesień, podczas dłuższych pobytów może się zdarzyć, że poprosimy Państwa o możliwość przejścia przez pokój w celu podlania kwiatów znajdujących się na balkonach lub parapetach. Bez Państwa zgody i wiedzy, nikt nie wchodzi do zajmowanego przez Państwa pokoju.

Dzieci

Będziemy wdzięczni Rodzicom małych dzieci, za nie pozostawianie dzieci bez opieki w miejscach wytyczonych do zabawy.

Dla zachowania bezpieczeństwa na schodach, serdecznie polecamy zakładanie pociechom kapci na stópki.

Dla dzieci dostępny jest plac zabaw, kosze z zabawkami oraz kredki i papier. Jeśli nie są wystawione w restauracji, można dopytać o nie obsługę.

Cypis

Na terenie posesji mieszka nasz kot Cypis. Kot jest pod stałą opieką weterynarza. Jest regularnie odrobaczany i zaszczepiony. Kocha pieszczoty i jedzenie :))) Nie mniej będziemy bardzo wdzięczni za nie dokarmianie naszego kota, mimo jego ewidentnego żebractwa. Będziemy bardzo wdzięczni za życzliwe zrozumienie. Gdyby nasz podopieczny był dla Państwa uciążliwy prosimy o poinformowanie Gospodarzy lub obsługę.

Papierosy

Zarówno w pokojach jak i na terenie Pensjonatu obwiązuje zakaz palenia tytoniu.

Dla palących wyznaczone jest miejsce na zewnątrz budynku. Popielniczki dostępne są na zewnątrz i w barze. Nie uszanowanie powyższej zasady wiąże się z poniesieniem kosztów za odświeżanie pokoju – 500 zł.

Naczynia

Gdyby mieli Państwo potrzebę skorzystania w pokoju ze szklanki, kubka, kieliszka czy talerzyka, prosimy udać się do naszej obsługi.

W dniu wyjazdu prosimy zdać wszystkie pobrane naczynia w obecności obsługi.

Koce i poduszki

Gości, którzy mają ochotę – niezależnie od pory roku – posiedzieć na zewnątrz, prosimy o udanie się do obsługi po dodatkowe kocyki i podusie.

Buty

Mieszkamy w lesie, zrozumiałe jest więc wnoszenie na butach błota. W trosce o zachowanie czystości na wykładzinach, informujemy, że przy każdym wejściu do Pensjonatu zamontowane są specjalne szczotki do butów, które skutecznie pozwalają oczyścić obuwie. Będziemy również wdzięczni za korzystanie z obuwia zmiennego na terenie Pensjonatu. Sala restauracyjna ma podgrzewaną podłogę, także zapewniamy, że nikt nie zmarznie, nawet w chłodne dni. Buty i kapcie, można zostawiać na wyznaczonych wycieraczkach. Będziemy bardzo wdzięczni za życzliwe zrozumienie :))

Narty i dodatkowy sprzęt

Na terenie Pensjonatu istnieje pomieszczenie zamykane na klucz, gdzie można przechować narty, rowery czy inne akcesoria.

Ognisko

Istnieje możliwość zorganizowania dla Państwa ogniska. O szczegóły dotyczące menu ogniskowego prosimy pytać Gospodarzy lub obsługę.

Rowery

Istnieje możliwość wypożyczenia roweru.

Sauny i balia zewnętrzna

Goście pensjonatu Alpejski Dwór, w ramach pobytu, strefę sauny i balii zewnętrznej, w godzinach 18.00 – 20.00 mają do dyspozycji ogólnej nieodpłatnie.

Jeśli macie Państwo życzenie wynająć obiekt na wyłączność prosimy o zgłoszenie takiego życzenia Gospodarzom lub obsłudze.

Zainteresowanie skorzystaniem ze strefy sauny i balii, zawsze prosimy zgłaszać w przeddzień, bowiem uruchomienie obiektu do dyspozycji wymaga kilku godzin.

 

...............................................................................................................

 

W przypadku dodatkowych pytań bądź wątpliwości, chętnie porozmawiamy. Wszystkie ważne kwestie zawiera również Regulamin Pensjonatu Alpejski Dwór dostępny na naszej stronie.

Życzenia

Jeśli potrzebujecie Państwo papier toaletowy, żarówkę, suszarkę do włosów, suszarkę do ubrań, łóżeczko turystyczne, żelazko i deskę do prasowania, lub macie życzenie by pokój został posprzątany, prosimy zgłaszać to obsłudze.

Będziemy wdzięczni również za informacje o ewentualnych usterkach w pokojach.

Prosimy również o pilną informację gdyby "coś" wylało się Państwu na wykładzinę w pokoju. Wezwana od razu specjalistyczna pomoc czyszcząca, chętnie pomoże uniknąć nam trwałych, kłopotliwych zabrudzeń.

W jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej, prosimy o informację. Nie mieszkamy na miejscu, dlatego w razie pilnej potrzeby, prosimy o kontakt pod numery:

Gospodarze – 501 24 55 26 / 505 28 03 24

Lub w ciągu dnia nr. stacjonarny w pensjonacie - 74 813 63 21

Wszelkie życzenia i prośby prosimy zgłaszać Gospodarzom lub obsłudze.

Życzymy miłego pobytu.

Marlena i Marek Marcinkowscy

Pensjonat Alpejski Dwór Międzygórze

GÓRA
TripAdvisor Logo
Facebook Logo
Google Plus Logo