Jak dokonać rezerwacji?

1Wybierz interesujący Cię pokój.
2Dokonaj rezerwacji.
3Zapłać 30% zadatku w ciągu 7 dni. 

Jeśli nadal masz pytania, to przeczytaj regulamin napisz do nas: pensjonat@alpejskidwor.pl lub zadzwoń. Zapraszamy!

Ważne informacje!!!

Przyjmujemy płatność kartami
karty

Sauna i balia jest integralną częścią obiektu „Pensjonat Alpejski Dwór“ i obowiązują w nich przepisy niniejszego Regulaminu.

1. Przed wejściem do pomieszczenia sauny i balii i przed rozpoczęciem korzystania z poszczególnych urządzeń należy zapoznać się z Instrukcją korzystania.

2. Korzystanie z sauny i balii jest równoznaczne z akceptacją wszystkich postanowień niniejszego Regulaminu.

3. Korzystanie z sauny i balii jest dozwolone dla osób powyżej 18 roku życia. Osoby młodsze tylko pod opieką osób dorosłych.

4. Sauna jest strefą, w której istnieje możliwość przebywania bez strojów kąpielowych („strefa nietekstylna”).Oznacza to, że wchodząc do tego obszaru należy liczyć się z możliwością, iż w strefie będą osoby nagie lub niekompletnie ubrane. Do sauny wchodzimy z ręcznikiem lub szlafrokiem, które są dostępne do wypożyczenia w recepcji.

5. Balia jest strefą w której przebywa się w strojach kąpielowych(„strefa tekstylna”) oznacza to, że wchodząc do balii należy włożyć strój kąpielowy.

6. Podczas korzystania z pomieszczeń sauny i balii należy bezwzględnie stosować się do instrukcji użytkowania, poleceń i informacji udzielanych przez Gospodarzy lub pracowników.

7. Z sauny i balii korzystać mogą jedynie osoby zdrowe lub osoby, których dolegliwości nie stanowią przeciwwskazań do korzystania z zabiegów.

Wstępu do balii zabrania się w szczególności osobom:

 • z chorobami serca, nadciśnieniem i chorobami naczyń krwionośnych,
 • z chorobami tarczycy, klaustrofobią, epilepsją, ostrymi stanami reumatycznymi,
 • z nowotworami, ostrymi infekcjami i stanami astmatycznymi,
 • z podwyższoną temperaturą ciała,
 • kobietom w czasie menstruacji i w okresie ciąży,
 • z chorobami grzybiczymi miejsc intymnych, paznokci i skóry,
 • zmęczonym, pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

8. Wchodząc do sauny i balii korzystający potwierdza, że jego stan zdrowia pozwala na taką formę rekreacji. Za szkody zdrowotne wynikające z przebywania w balii i saunie powstałe z przyczyn nieleżących po stronie obiektu, „Pensjonat Alpejski Dwór“ nie ponosi odpowiedzialności.

9. Przed wejściem do balii należy:

 • zdjąć wszystkie przedmioty metalowe,
 • zdjąć okulary i szkła kontaktowe,
 • dokładnie umyć całe ciało pod prysznicem mydłem, a następnie wytrzeć do sucha,
 • zdjąć klapki kąpielowe na zewnątrz przed wejściem do balii,
 • włożyć strój kąpielowy w przypadku korzystania z balii kąpielowej.

10. W strefie sauny fińskiej zabrania się kładzenia jakichkolwiek przedmiotów (ręczników, szlafroków itp.) na piecu lub w jego pobliżu.

11. Obsługą sauny i balii oraz znajdujących się w pomieszczeniach urządzeń, mogą zajmować się jedynie pracownicy „Pensjonatu Alpejski Dwór“. Podczas korzystania z balii nie wolno stosować żadnych własnych płynów, esencji, olejków czy innych substancji.

12. Podczas siedzenia lub leżenia w saunie oraz na wszystkich leżankach i siedziskach konieczne jest podłożenie ręcznika pod całe ciało.

13. Korzystanie z sauny i balii kąpielowej możliwe jest po uprzednim zgłoszeniu Gospodarzom chęci korzystania z ww. udogodnień. Należy jednak pamiętać by w przypadku sauny zrobić to minimum na trzy godziny przed planowanym skorzystaniem, w przypadku balii na osiem godzin przed planowanym skorzystaniem.

14. Z zabiegów w saunie i balii można korzystać do godziny 22:00.

15. Podczas przebywania w strefie sauny i bali zabrania się palenia papierosów i korzystania z innych używek.

16. Na terenie obiektu obowiązuje zakaz wnoszenia własnych napojów oraz posiłków. Chcąc zakupić napoje lub posiłek można skontaktować się z restauracją pod nr tel. 74 813 63 21

17. W przypadku niestosowania się do postanowień niniejszego Regulaminu Gospodarze lub pracownicy mają prawo wezwać klienta do opuszczenia sauny lub balii kąpielowej bez możliwości ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów.

GÓRA
TripAdvisor Logo
Facebook Logo
Google Plus Logo