Jak dokonać rezerwacji?

1Wybierz interesujący Cię pokój.
2Dokonaj rezerwacji.
3Zapłać 30% zadatku w ciągu 7 dni. 

Jeśli nadal masz pytania, to przeczytaj regulamin napisz do nas: pensjonat@alpejskidwor.pl lub zadzwoń. Zapraszamy!

Ważne informacje!!!

Przyjmujemy płatność kartami
karty

Międzygórze klimatyczna, turystyczna miejscowość, położona na południu Kotliny Kłodzkiej,w Sudetach, 120 km od Wrocławia, 200 km od Pragi i 280 od Wiednia.

Większość budynków w Międzygórzu wykonana została w stylu alpejskim przez rzemieślników sprowadzonych z terenów dzisiejszego Tyrolu. 

Historia Alpejskiego Dworu sięga 1910 roku. Wtedy to na uboczu Międzygórza, nad potokiem, częściowo w lesie powstał trzypiętrowy pensjonat  o nazwie Ebersbach. Do końca II wojny właścicielem budynku był Wili Buth. Początkowo przeznaczony był dla niemieckiej młodzieży oraz artystów.

Po wojnie właścicielem budynku został FWP. Kolejne nazwy to Mimoza III. Willa Nasza. Przez okres ok 2 lat dzierżawcą i mieszkańcem budynku był 

Władysław Komar. W pensjonacie powstał serial WOW o wirusie w formie włochatej kuli wychodzącej z komputera. W latach 90 budynek został  przekazany na siedzibę GOPR, któremu służył za bazę mieszkalna i szkoleniową. W tym okresie został wpisany do rejestru zabytków.

W 2009 roku został sprzedany obecnemu właścicielowi.

W ciągu 3 lat przeszedł gruntowną modernizację i remont, powstały w pokojach niezależne łazienki, nowe instalacje p. poż, hydrauliczne, elektryczne, nowe balkony, izolacje, odeskowania, okna, drzwi itp. Obecnie nosi nazwę "Alpejski Dwór" i do dyspozycji gości oddaje 9 pokoi, restaurację, taras widokowy z miejscem na ognisko, wędzarnią i grillem.

W 2015 roku mieliśmy przyjemność być planem filmowym dla filmu POKOT.

 Film w reżyserii Pani Agnieszki Holland na podstawie książki Olgi Tokarczuk traktuje o tutejszych okolicach i ich mieszkańcach, będzie do obejrzenie pod  koniec 2016 roku.

GÓRA
TripAdvisor Logo
Facebook Logo
Google Plus Logo