Jak dokonać rezerwacji?

1Wybierz interesujący Cię pokój.
2Dokonaj rezerwacji.
3Zapłać 30% zadatku w ciągu 7 dni. 

Jeśli nadal masz pytania, to przeczytaj regulamin napisz do nas: pensjonat@alpejskidwor.pl lub zadzwoń. Zapraszamy!

Ważne informacje!!!

Przyjmujemy płatność kartami
karty

Regulamin Domku saunowego i kilka ciekawostek…

sauna

W Skandynawii i na dalekim wschodzie od Syberii po Chiny i Japonię, sauny i balie ogrodowe znane są od ponad 2 tysięcy lat.

Atrakcje te od niepamiętnych czasów cieszą się popularnością i dają ich właścicielom wiele radości i zdrowia. Jak wskazują statystyki w tamtych regionach na rodzinę przypada 1,5 sauny. Ostatnimi czasy ich popularność znacznie wzrasta również w Europie, a zatem i w naszym kraju.

Pensjonat Alpejski Dwór Międzygórze, w swojej ofercie, poza miejscami noclegowymi i restauracją, udostępnia strefę sauny i balii wszystkim zainteresowanym.

W klimatycznym domku z bala cało rocznie dostępna jest sauna fińska, infrared oraz balia zewnętrzna opalana drewnem, która w zależności od sezonu napełniana jest gorącą lub orzeźwiającą wodą.

Co nas wyróżnia i jest warte szczególnej uwagi?

Sauna Infra-red jaką Państwu udostępniamy, to kabina zamontowana na zamówienie, przez polskiego producenta, w której zdecydowaliśmy się zamontować najnowocześniejsze, bezpieczne promienniki kwarcowe firmy Philips.

Specjalne filtry wykonane ze szkła RED GLASS, powodują zminimalizowanie zmęczenia oczu a intensywna, głęboka czerwona barwa światła, pobudza kolagen do samoleczenia i tworzenia nowych komórek, co sprzyja zwiększeniu sprężystości skóry oraz redukcji zmarszczek oraz cellulit.

Pobyt w saunie suchej umożliwia oczyszczenie organizmu z toksyn. Oprócz tego rozluźnia, relaksuje i pozwala łagodzić napięcie wynikające ze stresu. Warto również zwrócić uwagę na odchudzające właściwości sauny – w trakcie jednego pobytu organizm spala 300 kalorii.

Warto również pamiętać, że kąpiele w balii ogrodowej oraz korzystanie z sauny działają nie tylko na estetykę ciała i relaks ale przede wszystkim wpływają korzystnie na kondycję zdrowotną, gdyż wspomagają odporność całego organizmu.

Zabiegi w saunie i balii skutecznie wspierają różnego rodzaju schorzenia:

 • choroby dróg oddechowych
 • poprawiają pracę serca
 • pozwalają uregulować skoki ciśnienia i poprawiają krążenie krwi
 • wspierają pozbywanie się cellulitu
 • korzystnie wpływają na otyłość
 • regulują prawidłową przemianę materii
 • koją stany depresyjne i nerwicowe
 • korzystnie wpływają na choroby stawów i reumatyzm

Po długich wędrówkach na szlaku czy pełnym satysfakcji dniu spędzonym na stokach narciarskich, szczególnie ważna jest chwila zasłużonego relaksu, aby móc w pełni sił cieszyć się z okoliczności natury i aktywnie korzystać z kolejnych atrakcji turystycznych regionu przepięknych Sudetów.

Serdecznie zapraszamy do pensjonatu Alpejski Dwór Międzygórze, gdzie tworzymy idealne warunki do zaspokojenia Państwa potrzeb.

REGULAMIN SAUNY:

1. Wynajęcie Domku Saunowego wraz z balią oznacza automatycznie akceptacje regulaminu.

2. W Domku saunowym oraz balii jednorazowo mogą przebywać maksymalnie 4 osoby.

3. Dozwolone jest używanie wyłącznie obuwia basenowego (typu klapki).

4. Każdy użytkownik Domku Saunowego zobowiązany jest przed wejściem do sauny oraz balii do dokładnego umycia całego ciała.

5. Przed wejściem do pomieszczenia sauny należy bezwzględnie zdjąć wszystkie przedmioty metalowe gdyż mogą stać się przyczyną poparzenia ciała.

6. W kabinie sauny zaleca się używanie ręcznika. Ręcznik powinien być rozłożony tak, aby żadna część ciała nie stykała się z powierzchnią drewnianą.

7. Wchodząc na teren Domku saunowego oraz do balii wyrażasz zgodę na:

 • nie dotykanie i nie manipulowanie przy urządzeniach elektrycznych grzewczych
 • nie wnoszenie na teren sauny własnego alkoholu, nie palenie tytoniu i nie używanie innych środków odurzających
 • nie wnoszenia na teren sauny własnego jedzenia
 • uszanowanie wyposażenia Domku Saunowegi i Balii
 • nie dopuszczanie do zachowań uznanych społecznie za nieprzyzwoite lub obraźliwe

7. U osób które mają oznaki wskazujące na zakaźne choroby skóry, otwarte skaleczenia, trudno gojące się rany, brak higieny osobistej, trudności w oddychaniu, zaburzenia równowagi polecamy nie korzystanie z Domku saunowego oraz balii.

8. Z Domku saunowego mogą korzystać samodzielnie osoby, które:

 • ukończyły 18 lat – na własną odpowiedzialność,
 • poniżej 18 roku życia pod opieką pełnoletniej osoby i na jej odpowiedzialność.

9. Osoby chore o niestabilnym stanie zdrowia powinny korzystać z sauny ze szczególną ostrożnością (lub po konsultacji ze swoim lekarzem). Każda osoba korzysta z Domku saunowego na własną odpowiedzialność.

GÓRA
TripAdvisor Logo
Facebook Logo
Google Plus Logo