Jak dokonać rezerwacji?

1Wybierz interesujący Cię pokój.
2Dokonaj rezerwacji.
3Zapłać 30% zadatku w ciągu 7 dni. 

Jeśli nadal masz pytania, to przeczytaj regulamin napisz do nas: pensjonat@alpejskidwor.pl lub zadzwoń. Zapraszamy!

Ważne informacje!!!

Przyjmujemy płatność kartami
karty

Informacje dla Gości – Regulamin

logo

Drodzy Goście,

W trosce o Państwa dobre samopoczucie przygotowaliśmy mały przewodnik, który zawiera najważniejsze, mogące Państwa zainteresować informacje.

Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Gdyby pojawiły się Państwu dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu.

 

ZANIM PRZYJEDZIESZ:

Warunki rezerwacji.

Potwierdzeniem rezerwacji pobytu jest korespondencja mailowa kierowana na adres pensjonat@alpejskidwor.pl oraz dokonanie ustalonej w korespondencji wysokości zadatku.

 

Dane do przelewu:

Santander Bank Polska S.A. 59 1090 2372 0000 0006 0400 2060

Pensjonat Alpejski Dwór ul. Sanatoryjna 13, 57-514 Międzygórze

Jeśli mają Państwo potrzebę otrzymania faktury Vat na wpłacany zadatek, prosimy o informację podczas realizowania rezerwacji pobytu oraz zamieszczenie słowa „faktura” w tytule przelewu.

Jeśli mają Państwo potrzebę otrzymania faktury Vat za kwotę rozliczaną za pobyt, gastronomię, wypożyczenie roweru elektrycznego, domek saunowy lub urządzenia Zepter Internationale, prosimy o informację w chwili rozliczenia i na wypełnianej karcie meldunkowej.

Goście dokonujący rezerwacji przez portal Booking.com, płatność za pobyt realizują na miejscu. Kwota na poczet rezerwacji zablokowana na Państwa karcie, zostanie pobrana tylko w przypadku rezygnacji i odwołania rezerwacji.

Przez wzgląd na sytuację podwyższonego ryzyka związanego z wirusem Covid 19, goście przebywający w pensjonacie zobowiązują się do przestrzegania obowiązujących z tego powodu zasad a w sytuacji ewentualnej kwarantanny, zobowiązują się do wyżywienia na własny koszt.

W miejscach wspólnych zalecane jest noszenie maseczek na twarzy.

W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopo-czucie, trudności w oddychaniu sugerujemy przeniesienie rezerwacji na inny dogodny termin.

W trosce o Państwa komfort i poczucie bezpieczeństwa pomieszczenia wspólne, w nocy są ozonowane a w ciągu dnia powietrze w salach jest oczyszczane urządzeniem “Therapy Air “Zepter International.

W widocznych miejscach znajdują się dozowniki ze specjalistycznym płynem do dezynfekcji rąk. Stoły i miejsca wspólne są regularnie dezynfekowane.

Obowiązuje rezerwacja miejsc na wszystkie posiłki.

 

Zadatek i odwołanie rezerwacji:

Dokonanie wpłaty zadatku jest równoznaczne z akceptacją informacji dla Gości jako Re-gulaminu Pensjonatu i Restauracji Alpejski Dwór Międzygórze.

W sytuacji odwołania rezerwacji pobytu turystycznego, firmowego lub delegacji służbo-wej do 7 dni przed planowanym terminem pobytu, połowa kwoty wpłaconego zadatku pozostaje do wykorzystania przez Gości w dogodnym dla obu stron terminie, połowa po-zostaje bez zwrotna.

W sytuacji odwołania rezerwacji po upływie 7 dni od wyznaczonego terminu pobytu cały wpłacony zadatek na rezerwację pozostaje bezzwrotny.

Jeśli potwierdzoną przez służby medyczne, przyczyną odwołania rezerwacji jest Covid 19, wpłacony zadatek pozostaje do wykorzystania przez Gości w przeciągu roku od daty wstępnej rezerwacji pobytu.

W sytuacji braku możliwości zrealizowania Państwa pobytu z powodu Covid 19 przez Pensjonat Alpejski Dwór Międzygórze, zadatek na rezerwację zostanie Państwu zwrócony do dwóch tygodni od terminu odwołania rezerwacji lub zgodnie z Państwa życzeniem przeniesiony na inny dogodny dla obu stron termin.

 

Vouchery pobytowe

Goście realizujący Voucher pobytowy proszeni są o wcześniejszy kontakt i rezerwacje terminu pobytu. Prosimy okazać Voucher przy zameldowaniu.

 

Bony turystyczne

Realizujemy płatności bonem turystycznym. ……………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Opis pensjonatu

Pensjonat Alpejski Dwór to dwa, połączone zewnętrzną klatką schodową budynki.

Budynek główny pensjonatu, to ponad stuleni, odrestaurowany obiekt zabytkowy, w któ-rym na parterze znajduje się - sala barowa, sala restauracyjna i sala plenerowa a na dwóch poziomach osiem pokoi, zapewniających 26 miejsc noclegowych.

Budynek sąsiadujący z pensjonatem, to całoroczny dom z bala. Znajdują się w nim trzy niezależne sąsiadujące ze sobą pokoje. Każdy z pokoi ma wyjście na zewnętrzną klatkę schodowo-tarasową łączącą budynki ze sobą. Dom zapewnia dziewięć miejsc noclegowych.

Wszystkie pokoje mają własną łazienkę z prysznicem. Pościel, ręczniki, koce, kubki, drewniane wieszaki,czajniki elektryczne.

 

Przyjazd DO MIĘDZYGÓRZA:

Prosimy kierować się do centrum miejscowości, na głównym skrzyżowaniu należy skręcić w lewo w ulicę Sanatoryjną.

Po około 800m, po lewej stronie miną Państwo znak z logo Alpejski Dwór Międzygórze.

Tuż za nim, należy skręcić w lewo i drogą wjechać pod pensjonat na parking około 200m gdzie pozostawiają Państwo auto. Z parkingu proszę iść w kierunku kamiennego muru i schodów znajdujących się przy latarni.

Przywitają Państwu gospodarze lub personel pensjonatu.

W sezonie wysokim / czerwiec,lipiec,sierpień,wrzesień / pracujemy od godz. 7.00 do 21.00

Do Państwa dyspozycji są wówczas gospodarze lub obsługa.

W sezonie niskim warto dopytać o godziny otwarcia recepcji i restauracji.

Po zakończeniu pracy, gdyby cokolwiek zakłócało Państwa spokój, prosimy o kontakt pod numery: 501 245526 lub 505 280 324. Gospodarze mieszkają niedaleko pensjonatu.

 

Meldunek

Zapraszamy do zameldowania się i rozliczenia za pobyt w pierwszej dobie pobytu podczas śniadania.

Informujemy, że w Międzygórzu nie ma bankomatu, dlatego warto zabrać ze sobą gotówkę.

 

Przekazanie pokoju

W dniu przyjazdu, w obecności obsługi, zostanie Państwu oddany do dyspozycji świeżo przygotowany i zdezynfekowany pokój, wyposażony w czystą pościel, ręczniki, koce, drewniane wieszaki, kubki, czajnik elektryczny.

Jeśli zauważą Państwo jakieś usterki, będziemy wdzięczni za informację.

W dniu wyjazdu prosimy o zdanie pokoju w obecności obsługi oraz zabranie ze sobą wszystkich należących do Państwa rzeczy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za zgubione lub pozostawione przez Państwa przedmioty lub odzież.

 

Doba hotelowa

Zaczyna się o godz.16.00, kończy o godz. 11.00 dnia następnego.

Jeśli w dniu Państwa wyjazdu, na zajmowany przez Państwa pokój nie planowany jest przyjazd następnych gości, zapraszamy do pozostania u nas dłużej :)

 

Klucze

W dniu przyjazdu wraz z kluczami do pokoju Goście będący na pobycie w budynku pensjonatu, otrzymują klucz do tarasu zewnętrznego. Po godz.21.00 drzwi frontowe oraz klatka schodowa między restauracją a pensjonatem są zamknięte, wtedy można wejść do środka bądź wyjść na zewnątrz, przez drzwi klatki schodowej zewnętrznej. Będziemy wdzięczni za zamykanie drzwi na klucz.

 

Na śniadanie

Zapraszamy w godzinach / 8.30 / 9.00 / 9.30 /10.00

Prosimy o wcześniejszą rezerwację godziny śniadania. Śniadanie serwowane jest dla każdej rodziny do stołu.

Przez wzgląd na obostrzenia Covid 19 przed skorzystaniem z bufetu kawa/herbata oraz innych miejsc wspólnych, prosimy dezynfekować ręce. Stacje do dezynfekcji rąk znajdują się w każdej z dostępnych sal.

Poza standardowym bufetem śniadaniowym każdego dnia podajemy na przemiennie dania ciepłe – kiełbaski, jajecznicę, naleśniki, racuchy z jabłkami.

W ramach śniadania dodatkowo, na specjalne życzenie, można zamówić:

  • kawy Illy 6 zł - 12 zł
  • owsiankę z owocami i bakaliami / 18 zł
  • jaglankę z owocami i bakaliami / 18 zł
  • duży omlet z warzywami 1 szt / 18 zł
  • dodatkowe naleśniki tradycyjne lub bezglutenowe 2 szt / 18 zł

Życzenia specjalne prosimy zamawiać u obsługi w przeddzień śniadania.

W sprzedaży w zależności od dostępności:

  • własne wyroby wędliniarskie / szynka 50 zł / boczek 40 zł / kiełbasa 35 zł / kg
  • własne dżemy / 10 zł / 150 ml /
  • oleje tłoczone na miejscu / rzepakowy, dyniowy, słonecznikowy, lniany /
  • smalczyk / 10 zł / 150 ml /
  • masło klarowane / 15 zł / 150 ml

O szczegóły prosimy pytać obsługę.

 

Śniadanie na wynos

Istnieje możliwość przygotowania dla Państwa śniadania na wynos.

1 x bułka z wybranym wkładem / 5 zł

1 x lunch box – 2 x bułka z wybranym wkładem + sałatka z warzyw / 12 zł

Przez wzgląd na konieczność zamówienia dodatkowego pieczywa, prosimy o zgłoszenie śniadania na wynos w przeddzień.

 

Restauracja w Pensjonacie Alpejski Dwór

Zapraszamy na pyszne przekąski, obiady i desery – obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc w restauracji. Jeśli mają Państwo apetyt na danie, którego nie ma w karcie menu, prosimy udać się na rozmowę z kucharzem. Uprzedzeni wcześniej, postaramy się zorganizować niezbędne zakupy i spełnić kulinarne życzenia :))

 

Bar

Standardowo czynny do godz. 21.00, niemniej na wcześniejsze życzenie obsługa może zostać dłużej. Poza sezonem wysokim godziny otwarcia restauracji i baru mogą ulegać zmianie.

 

Biesiadowanie

Gości, którzy przyjeżdżają większą grupą i są zainteresowani korzystaniem z sali restauracyjnej w innym wymiarze godzin niż standardowe godziny otwarcia, proszeni są o wcześniejszą informację.

Prosimy o nie wnoszenie na teren restauracji oraz ogródka własnego alkoholu.Jeśli mają Państwo takie życzenie, prosimy o przekazanie informacji obsłudze oraz uiszczenie opłaty korkowej.

Papierosy

Zarówno w pokojach jak i na terenie Pensjonatu obwiązuje zakaz palenia tytoniu.

Dla palących wyznaczone jest miejsce na zewnątrz budynku. Popielniczki dostępne są w barze lub na zewnątrz. Nie szanowanie tej zasady wiąże się z opłatą za dodatkowe sprzątanie i malowanie pokoju w wysokości 500 zł.

 

Sauna + Balia z gorąca wodą.

Na terenie pensjonatu znajduje się domek saunowy, który dysponuje sauną fińską, sauną Infra Red oraz na zewnątrz drewnianą balią z gorąca wodą.

Jeśli mieliby Państwo życzenie skorzystać z atrakcji , prosimy o wcześniejszą informację.

Rezerwacja domku saunowego na wyłączność + sauna fińska + sauna Infra Red + balia / 350 zł – 2h /

Rezerwacja domku saunowego na wyłączność + balia / 300 zł – 2h /

Rezerwacja domku saunowego na wyłączność + sauna fińska + Infra Red / 200 zł – 2 h / 150 zł – 1 h /

Rezerwacja domku saunowego na wyłączność + sauna Infra Red / 100 zł – 1h /

Wypożyczenie szlafroka 20 zł, ręcznika kąpielowego 5 zł

 

Woda

Woda w kranie jest zdatna do picia.

 

Goście o specjalnych potrzebach kulinarnych

Podczas rezerwacji pobytu, prosimy o informację o Państwa preferencjach żywieniowych. Prześlemy wówczas dodatkowe informacje dla osób przebywających na diecie.

 

Cisza nocna

Po godz. 22.00 prosimy o zachowanie ciszy nocnej.

 

Śmieci

Będziemy wdzięczni za uszanowanie obowiązku segregowania odpadów.

Na korytarzu w budynku głównym znajdują się kosze na śmieci plastikowe, natomiast na zewnątrz pensjonatu znajdują się kontenery na każdy rodzaj odpadów. Niewykorzystaną żywność prosimy przekazać obsłudze, zagospodarujemy resztki dla zwierząt.

 

WiFi

Na terenie Pensjonatu Alpejski Dwór istnieje bezprzewodowa sieć internetowa. Hasło dostępne jest w przygotowanej dla Państwa teczce lub u obsługi pensjonatu.

 

Dzieci

Będziemy wdzięczni Rodzicom małych dzieci, za nie pozostawianie dzieci bez opieki w miejscach wytyczonych do zabawy. Dla zachowania bezpieczeństwa na schodach, serdecznie polecamy zakładanie pociechom kapci.

Dla dzieci dostępny jest placyk zabaw na zewnątrz. W restauracji stoi kosz z zabawkami i kredki. Jeśli nie są wystawione na zewnątrz można dopytać o nie obsługę.

 

Cypis

Na terenie posesji mieszka nasz kot Cypis.

Nasz pupil znajduje się pod stałą opieką weterynarza. Jest on regularnie odrobaczany i zaszczepiony. Kocha pieszczoty i jedzenie :))) Niemniej będziemy bardzo wdzięczni za nie dokarmianie naszego kotka mimo jego ewidentnego żebractwa. Będziemy bardzo wdzięczni za życzliwe zrozumienie. Gdyby nasz podopieczny był dla Państwa uciążliwy prosimy o poinformowanie obsługi.

 

Zwierzęta.

Dysponujemy trzema pokojami w których Gościmy osoby ze zwierzętami. Prosimy zawsze o wcześniejszą informację dotyczącą przyjazdu z pupilem.

Koszt pobytu zwierzaka wynosi 25 zł za dobę.

Uprzejmie prosimy o sprzątanie po swoim pupilu oraz nie pozostawianie go samego w pokoju. Za zniszczenia powstałe z przyczyny zwierzątka, koszty ponosi właściciel pupila.

 

Wyposażenie pokoju – koce, pościel, ręczniki, narzuta, czajnik elektryczny.

W pokojach znajdują się drewniane wieszaki na ubrania, szklanki na napoje, kubki, /w łazienkach zamontowane są suszarki do włosów – niemniej przez wzgląd na Covid-19 suszarki należy używać tylko własnej /, papier toaletowy oraz mydło.

W restauracji pracujemy na ceramice bolesławieckiej. Będziemy wdzięczni za nie zabieranie ceramiki do pokoi. Na życzenie doposażymy pokój w niezbędne naczynia.

 

Koce i poduszki

Dla Gości, którzy mają ochotę – niezależnie od pory roku – posiedzieć na zewnątrz, są przygotowane dodatkowe koce po które można udać się do obsługi.

 

Buty

Mieszkamy w lesie, zrozumiałe jest więc wnoszenie na butach błota. W trosce o zachowanie czystości, zachęcamy do korzystanie z obuwia zmiennego lub kapci. Buty i kapcie można bez problemu zostawiać na korytarzach.

 

Narty i dodatkowy sprzęt

Na terenie Pensjonatu istnieje pomieszczenie zamykane na klucz, gdzie można przechować narty i rowery.

 

Rowery

Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów elektrycznych. Na miejscu udostępniamy również ładowarkę do rowerów, narzędzia, pompkę. Istnieje możliwość umycia roweru. O szczegóły prosimy pytać obsługę.

 

Ognisko

Na życzenie istnieje możliwość zorganizowania dla Państwa ogniska. Menu ogniskowego dostępne na wcześniejsze zamówienie.

 

Zniszczenia oraz stłuczki

Każdy odpowiada za zniszczenia mienia oraz stłuczki jakie dokonały się w trakcie użytkowania pokoju. W przypadku dodatkowych pytań bądź wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.

 

Życzenia

Jeśli potrzebujecie Państwo dodatkowy papier toaletowy, żarówkę, suszarkę na ubrania, łóżeczko turystyczne, żelazko, deskę do prasowania, prosimy o zgłoszenie życzeń u obsługi. Istnieje możliwość wyprania i wysuszenia ubrań w suszarce bębnowej / prosimy zabrać własne środki piorące. Będziemy wdzięczni za informacje o ewentualnych usterkach w pokoju.

 

Dziękujemy za życzliwe zrozumienie i życzymy miłego pobytu.

Marlena i Marek Marcinkowscy

Pensjonat Alpejski Dwór Międzygórze

GÓRA
TripAdvisor Logo
Facebook Logo
Google Plus Logo